Bliżej lasu, bliżej siebie:
4 dniowe warsztaty psychologiczne
w lesie
Bliżej lasu, bliżej siebie:
4 dniowe warsztaty psychologiczne w lesie
2 terminy: 25-28 lipca i 15-18 sierpnia 2024
Park Krajobrazowy Dolina Baryczy
Odłącz się od pędzącego świata i wybierz się z nami do lasu!
Przeżyj przygodę, by odnaleźć siebie
Przeżyj przygodę, by odnaleźć siebie
🌲Brakuje Ci głębokich rozmów o życiu i momentów, gdy mogł_ś po prostu czuć się na luzie?
🌲Spędzasz sporo czasu online i masz ochotę odłączyć się w gronie dobrych i wrażliwych ludzi?
🌲Rzadko kiedy masz czas dla siebie i jesteś zmęczon_ tym, że ciągle jest coś do zrobienia?
🌲Masz plany i marzenia, ale nie wiesz jak ruszyć z miejsca by je zrealizować?
🌲Chciał_byś akceptować siebie tak_, jak_ jesteś i nauczyć się podejmować decyzje w zgodzie ze sobą?
🌲Szukasz „swoich ludzi”, którzy podzielają Twoją miłość do podróży i przygód?
To dobrze trafił_ś! Ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie!
Nie pasuje ci termin? Zostaw kontakt do siebie i dowiedz się jako pierwsz_ o kolejnych wyjazdach!
Nie pasuje ci termin?Zostaw maila i dowiedz się jako pierwsz_ o kolejnych naszych wyjazdach!
Zapisując się na listę zainteresowanych dostaniesz od nas kilka specjalnych psychologicznych wskazówek dotyczących wykorzystania natury do poprawy samopoczucia i zgarniesz prezenty niespodzianki!
Zapisz się!
Opinie
Opinie
Czego możesz się spodziewać?
Czego możesz się spodziewać?
spędzisz 3 noce w namiocie 2 osobowym tylko do Twojej dyspozycji i będziesz jeść posiłki przygotowane na żywym ogniu
(zapewniamy namiot i pyszne jedzonko!)
🌲
weźmiesz udział w warsztatach psychologicznych nastawionych na lepsze poznanie siebie z psycholożką i terapeutką ACT (9h)
odbędziesz spacer przyrodniczy i zbieranie ziół z doświadczoną przewodniczką leśną i leśnikiem w jednym (2h)
weźmiesz udział w kąpieli leśnej, czyli trafisz do spa dla mózgu (3h)
+ bonus!
otrzymasz możliwość odbycia indywidualnej konsultacji psychologicznej online, którą możesz wykorzystać w ciągu roku od wyprawy!
🌲
spędzisz czas offline, poznając inne ciekawe świata osoby i znajdziesz czas na to by spokojnie sobie poleżeć
każdego wieczoru będziesz siadać przy wspólnym ogniu i rozmawiać z innymi
nakarmisz swoje wewnętrzne dziecko – będziesz mógł_ popatrzeć w niebo albo pograć w berka 🙂
🌲
w bezpiecznych warunkach zdobędziesz swoje pierwsze doświadczenie spania w outdoorze
nauczysz się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie nocować w lesie, nie zostawiając po sobie żadnego śladu
Zapewnij sobie
ubezpiecznie NW
śpiwór i karimatę
dojazd samochodem do Starej Huty w Dolinie Baryczy lub busem/pociągiem do Milicza (woj. dolnośląskie)
otrzymasz od nas listę rzeczy do spakowania, formularz medyczny oraz dietetyczny
Warsztaty odbędą się w grupie 10 osób.
Cena
1279 zł
Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)
Zespół
Nad przebiegiem wydarzenia czuwać będzie nasz doświadczony zespół specjalistek. Wszystkie jesteśmy zaprawionymi podróżniczkami i mamy doświadczenie praktyczne w pracy z grupami w terenie. Spędziłyśmy niezliczone dni i noce na łonie dzikiej natury na różnych szerokościach geograficznych.
Marta Dziekońska
psycholożka, terapeutka w nurcie Akceptacji i Zaangażowania, facylitatorka programów Adventure Therapy. Na codzień rozwija projekt Wszędzie Ważne i pracuje w swoim gabinecie pomagając innym budować autentyczne życie oparte o ich wartości. Po godzinach psia przewodniczka, solo podróżniczka i surferka z zimową bazą w Portugalii. Marta czuwać będzie nad przebiegiem warsztatów psychologicznych i poprowadzi kąpiel leśną.
Olga Maj
leśniczka z wykształcenia, z pasji podróżniczka oraz edukatorka. Człowiek wielu talentów, z olbrzymim doświadczeniem w edukacji przyrodniczej m. in. w Tatrzańskim Parku Narodowym. Wychowawczyni młodzieży i miłośniczka dzikiej kuchni, która by być bliżej przyrody postanowiła zamieszkać w starej chacie w górach. Olga podzieli się z nami wiedzą o tajemnicach dzikiej natury, pokaże nam jak bezpiecznie biwakować w lesie i poprowadzi warsztaty zielarskie.
Katarzyna Walczak
psycholożka, pedagożka, specjalistka od komunikacji – zarówno tej w internecie, jak i poza nim. W pracy poszukuje połączeń między technologią a pomaganiem. Prywatnie mama Ludwika i partnerka Marka. Prowadzi profil na Instagramie @wukojeniu, na którym opowiada o budowaniu siedliska na skraju lasu i o swoim codziennym, wiejskim, powolnym życiu bez plastiku, w zgodzie z naturą i sobą. Kasia zadba o organizacyjną część wyjazdu i będzie naszym łącznikiem z cywilizacją.
“Może ta podróż nie polega na stawaniu się czymkolwiek. Może w tej podróży chodzi o to, by przestać być wszystkim tym, czym tak naprawdę nie jesteś, abyś mogła być tym, kim miałaś być w pierwszej kolejności.”
―
Plan wyprawy
Plan wyprawy
Przyroda i przygoda
Zawędrujesz tam, gdzie kończy się zasięg. Rozbijesz z nami obóz w środku lasu, gdzie będziemy wspólnie gotować na otwartym ogniu i zasypiać pod dachem z gwiazd. Doświadczysz lasu poprzez opuszki palców, nauczysz się rozpoznawać tropy dzikich zwierząt, nazywać głosy ptaków i zbierać jadalne zioła. Przez kilka dni i nocy będziesz razem z nami mierzyć się z wyzwaniami, które stawia przed człowiekiem bycie blisko dzikiej natury (komary, pająki, sarny – wiadomo :P).
Zdrowie psychiczne
Weźmiesz udział w kąpieli leśnej, która pozwoli Ci się naprawdę zrelaksować. Ze wsparciem doświadczonej terapeutki i grupy zanurzysz się w warsztatowy proces, który pomoże Ci zaprzyjaźnić się autentyczną wersję siebie. Będzie to okazja do poszukania odpowiedzi na pytania, których na co dzień sobie nie zadajemy i głęboką refleksję. Po wyjeździe możesz skorzystać z konsultacji psychologicznej np. po to, by porozmawiać o tym, co przeżyłaś i zdecydować jak wnieść te lekcje w swoje codzienne życie.
Czas razem offline
Wyłączysz telefon całkowicie wchodząc w tryb offline. Poczujesz na nowo spontaniczność, przyjemność i dobrą zabawę podczas autentycznego spotkania z innymi. Stworzymy Ci przestrzeń pełną zrozumienia i troskliwości dla samej siebie. Poznasz swoje mocne strony i doświadczysz wsparcia grupy. Wspólnie przeżyjemy momenty, które pozwolą Ci spojrzeć na siebie i swoje życie z innej, szerszej perspektywy. Prawdopodobnie wrócisz z lasu z nowymi przyjaciółmi, bo tak się zwykle kończą nasze warsztaty.
Format tego wydarzenia może się nieco różnić od innych Twoich poprzednich doświadczeń, dlatego zachęcamy Cię do zaufania nam w tym procesie.
Las, który odwiedzimy znajduje się rękach publicznych, dlatego zależy nam na zachowaniu natury w nietkniętym stanie. Członkowie lokalnej społeczności zapewniają nam wsparcie logistyczne w trakcie wyprawy, dlatego będzie możliwe zostawienie wartościowych rzeczy w bezpiecznym miejscu i awaryjne schronienie.
Ta wyprawa i warsztaty nie są terapią i nie mają na celu jej zastąpienia. Biorąc udział w wydarzeniu, bierzesz odpowiedzialność za swoje emocje i bezpieczeństwo oraz zobowiązujesz się poinformować psycholożkę o trwającym aktualnie procesie terapii, leczeniu farmakologicznym lub kryzysie.
Prosimy nie wahaj się z nami skontaktować się, jeśli masz jakiekolwiek pytania.
FAQ
Nie jestem pewn_, czy mam wszystko, czego mogę potrzebować na taki wyjazd.
O większość rzeczy nie musisz się martwić! Jeśli nie masz namiotu (bądźmy szczere, nie wszyscy mają na własność takie cuda) – zapewnimy Ci go. Tutaj [link] znajdziesz listę rzeczy do spakowania żebyś mogł_ sprawdzić, co już masz – a co jeszcze przydałoby się zorganizować. Taka lista sprawdzi się nie tylko podczas naszego wyjazdu, ale również w czasie innych wojaży w dzikość i naturę, więc zapisz ją sobie na później!
(Pst, wcale nie musisz wszystkiego kupować na własność! Osoby uczestniczące w wyjeździe w zeszłym roku pożyczały część sprzętu od swoich znajomych!)
Do jakiego lasu jedziemy? Czy będę tam bezpieczn_?
Las, do którego się wybieramy jest lasem prywatnym, mamy pozwolenie na zorganizowanie w nim wyprawy od właściciela terenu. Będziemy na tyle daleko od cywilizacji, by mieć go tylko dla siebie, ale na tyle blisko by w razie jakichkolwiek problemów móc szybko uzyskać pomoc. Oczywiście, nie możemy w 100% zagwarantować, że na leśnych ścieżkach spotkamy absolutnie nikogo – ale szanse na to są raczej niewielkie. Będziemy w towarzystwie dyplomowanej leśniczki Olgi, osoby, która wie dokładnie jak zachowywać się w lesie, by zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo. Reszta zespołu to osoby doświadczone w radzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami w terenie i przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy. Spędziłyśmy niejedną noc w warunkach polowych, dlatego wiemy jak zaopiekować taki wyjazd, żeby był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.
W jaki sposób mogę dotrzeć na miejsce?
Miejsce wyprawy (Stara Huta woj. dolnośląskie, w powiecie milickim, w gminie Krośnice) wybrałyśmy tak byś mogł_ spokojnie dotrzeć na miejsce pociągiem. Na ostatnim 20 km odcinku trasy ze stacji PKP w Miliczu do Starej Huty zapewniamy podwózkę naszym prywatnym samochodem. Stworzymy również grupę na WhatsApp, w której będą wszystkie osoby uczestniczące w wyjeździe. Dzięki temu będzie można wygodnie dogadać wspólne dojazdy własnym samochodem – jeśli akurat złoży się tak, że będziecie podróżować z podobnych miejsc.
Jak będę się myć?
Mokre chusteczki to przyjaciel każdego podróżnika! Zorganizujemy też dostęp do wody i ustronne stanowisko w lesie, w którym będziesz mogł_ spokojnie zadbać o swoją higienę.
Co, jeśli nie będę chciał_ brać udziału we wszystkich aktywnościach?
Oczywiście zachęcamy Cię do aktywnego udziału podczas całej wyprawy i wszystkich warsztatów. Ale jeśli poczujesz, że dane zajęcie jest zupełnie nie dla Ciebie, możesz z niego zrezygnować. Pamiętaj: wyjazd odbywa się pod opieką psycholożki, będziesz więc mogł_ na bieżąco przegadać trudności, których doświadczasz.
Co będę jeść?
Już my zadbamy o to, żebyś nie chodził_ głodn_! W cenę wyjazdu wliczony jest również koszt jedzenia. Po dokonaniu zapisu dostaniesz od nas formularz dietetyczny, w którym będziesz mogł_ dać nam znać o swoich preferencjach lub nietolerancjach pokarmowych, które weźmiemy pod uwagę podczas przygotowywania planu posiłków. W planach: 3 główne posiłki + przekąski w ciągu dnia. Dieta wegetariańska/wegańska.
Co z korzystaniem z toalety?
Dwa lata temu temu miałyśmy do dyspozycji luksusowy, ekologiczny wychodek (nie żartujemy!). Rok temu była nawet cała, cywilizowana łazienka! W tym roku nie będziemy miały do dyspozycji takich udogodnień, dlatego dopadające nas potrzeby będziemy załatwiać w dzikości i nauczymy Cię, jak korzystać w tym celu z lasu w duchu leave no trace.